VIDEO / Një hap pranë mrekullisë, ylli i ri kosovar humb penalltinë vendimtare ndaj Gallatasarajit

Jetmir Topalli nuk do ta kujtojë me shumë kënaqësi ndeshjen e sotme në Kupën e Turqisë, ku një goditje e gabuar e tij i kushtoi skuadrës së Jeni Malatiaspor eliminimin përballë Gallatasarajit. Futbollisti i cili spikati me Feronikelin dhe Ballkanin në Superligën e Kosovës, ka gabuar penalltinë e fundit duke i kushtuar eliminimin skuadrës së tij në Kupën e Turqisë.

Topalli ishte zëvendësues, duke u aktivizuar në pjesën e dytë të ndeshjes e cila solli pak emocione dhe mbylli 90 minutat me barazimin 0-0, që solli shtesat për të përcaktuar fituesin. U duk sikur skuadra e futbollistit po i afrohej kualifikimit në çerekfinale, pasi portieri i Gallatasarajit gaboi rëndë duke i dorëzuar topin Bulut i cili shënoi golin e avantazhit. Por në minutën e 120, Luindama barazoi shifrat me golin e tij, duke sjellë gjuajtjet e penalltive.

Aty skuadrat mbyllen 4-4 gjuajtjet e rregullta me nga një gabim për secilën, duke vijuar serinë e goditjeve deri te e 8-a. Kilinç nuk gaboi për Gallatasarajin, ndërsa erdhi radha e Topallit i cili pa gjuajtjen e tij të pritej nga portieri Ozturk, duke i dhënë fitoren skuadrës së Terim që ecën përpara në një turne që pak minuta më parë dukej i humhur. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al