VIDEO / Ikardi vendimtar, Poçetino fiton trofeun e parë në karrierë si trajner

Mauricio Poçetinos i është dashur vetëm pak kohë në stolin e PSG që t’i gëzohet trofeut të tij të parë si trajner. Parisienët sot kanë mundur me shfirat 2-I Olimpik Marsejën dhe kanë siguruar kështu Superkupën e Francës.

Tekniku argjentinas i kishte besuar Ikardit nga minuta e parë dhe zgjedhja e tij ka rezultuar e duhura pasi argjentinasi ishte ai që shënoi golin e avantazhit në minute e 39-të. Në pjesën e dytë, duke parë që parisienët nuk po arrinin të mbyllnin ndeshjen kundër rivalëve historikë, Poçetino hodhi në fushë edhe Nejmar. Por protagonist kryesor mbeti Ikardi, I cili në minutën e 85-të, pas një kontakti me portierin, fitoi penalltinë që solli golin e 2-0 të shënuar pikërisht nga Nejmar.

Në minutën e 89, Paje shkurtoi diferncën për marsejezët. Por ishte shumë vonë për të pretenduar një ndryshim të plotë të situatës dhe i dha kështu PSG-së trofeun e 10 të Sueprkupës, të parin e Poçetinos në karrierën e tij si trajner. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al