Escort Paris porn tube porno porn porno amateur

VIDEO / Haland nuk ndal serinë e golave, por Dortmundi bie përballë Gladbah

Erling Haland ka barazuar sot rekordin e legjendarit Uve Zeler, duke arritur shifrën mbresëlënëse të 27 golave të shënuar në 28 ndeshjet e tij të para në Bundesligë. Por edhe dygolëshi i tij i sotëm përballë Borusia Mynshengladbah për të shkruar ermine  tij mes rekordmenëve të kampionatit, nuk ka evituar humbjen e radhës të Borusia Dortmund në transfertë.

Skuadra vendase fitoi me shifrat 4-2, në një duel me shumë përmbysje e të papritura. Sfida filloi me golin e shpejtë të Elvedit për vendasit, por Haland barazoi dhe kaloi në avantazhi ekipin e tij me dy gola brenda 6 minutave. Megjithatë, ishte përsëri Elvedi që barazoi shifrat duke mbyllur pjesën e parë në rezultatin 2-2.

Borusia Dortmund sulmoi edhe në të dytën, por vendasit ishin më efikas para portës dhe shënuan fillimisht me Bensebaini e pastaj me Turam, për të vulosur një fitore 4-2 që i ndihmon të kapërcejnë pikërisht “kanarinat” dhe të ngiiten në vendin e katërt në renditjen e Bundesligës. /vipsport.al/