VIDEO / Fitorja e radhës e Sitit, skuadra e Guardiolës kërcënon kreun në kampionat

Mançester Siti ka lënë pas atë fillim të dobët që i bëri këtij kampionati dhe pak nga pak ka nisur të ngjitë shkallët e renditjes, duke u kthyer aty ku është objektivi minimal i sezonit, katërshja e parë. Skuadra e Guardiolës ka mundur sot Brajton dhe ndonëse ka luajtur një ndeshje më pak se kundështarët në rendijte, ka siguruar vendin e tretë në klasifikim.

Fitorja ndaj Brajton erdhi me golin e Foden në fundin e pjesës së parë, pasi skuadrat nuk tundën më rrjetat deri në mbyllje të sfidës. Sterling kishte mundësinë që të dyfishonte shifrat, por shpërdoroi një penallti kur regjistrohej minuta e 92-të e këtij takimi.

Megjithatë, me tre pikët e sotme Mançester Siti shkon në kuotën e 32 pikëve, 1 më pak se Liverpuli i vendit të dytë dhe 4 më pak se Mançester Junajtid që kryeson kampionatin. Skuadra e Guardiolës ka luajtur një ndeshje më pak e kështu, gjendet në një pozicion të favorshëm për t’iu afruar edhe më shumë kreut. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al