VIDEO / E shpëton Lukaku në frymën e fundit. Interi kalon në çerekfinalet e Kupës

Interi ka siguruar biletën për në fazën çerekfinale të Kupës së Italise më një fitore shumë të rëndësishme kundër Fiorentinës me shifrat 2-1. Por më një ndehsje që me siguri që nuk ka kënaqur Konten, pasi skuadar e tij ka shpenzuar shumë energji për të fituar vetëm me një gol në minuat e fundit të kohëve shtesë.

Pjesa e parë ishte ajo ku dy episodet më të rëndësishme u vendosën nga VAR. Fillimisht u akordua një penallti të cilën Vidal e transformoi saktësisht, ndërsa më pas u hoq një penallti që ishte akorduar për Fiorentinën.

Por kjo e fundit arrtit të barazonte shifrat me Kouame në minute e 57 e më pas u mbrojt me rregull, duke i rezistuar sulmeve të njëpasnjëshme të Interit që provoi të mbyllte ndeshjen brenda kohës së rregullt duke aktivizuar edhe emra si Lukaku, Hakimi, Barela e Brozoviç që ishin lënë pushim nga trajneri duke menduar ndeshjen e fundjavës kundër Juventusit.

Ndeshja shkoi në shtesa dhe aty ishte përsëri Interi që dominoi. Por goli do të vinte atëherë kur të gjithë mendonin se palët po bëheshin gati për lotarinë e penalltive. Barela nisi krosimin në zonë dhe Lukaku me kokë më në fund mposhti Terraçianon për të shënuar golin e fitores 2-1 që kaloi më tej skuadrën zikaltër dhe e çon në një përballje të jashtëzakonshme në turin tjetër ndaj Milanit. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al