Escort Paris porn tube porno porn porno amateur

Vazhdon kaosi, Lojërat Olimpike në Tokio do të anullohen nga qeveria japoneze

Kaos me Lojërat Olimpike të këtij viti. Qeveria japoneze ka vendosur që për shkak të COVID-19, të anullojë edicionin që u shty me një vit për shkak të përhapjes së pandemisë, pasi nuk ka situatën në vend nën kontroll siç shpresonte.

Informacione të siguruara nga mediat ndërkombëtare, tregojnë se Olimpiada shumë shpejt do të anullohet, sipas pjesëtarëve të kabinetit qeveritar në vendin aziatik, i cili po mundohet tashmë të sigurojë një eveniment për vitin 2032.

“Askush nuk dëshiron të jetë i pari që e thotë një gjë të tillë. Por mendimi për të cilin të gjithë bien dakord është se është shumë e vështirë që të zhvillohen. Personalisht, nuk mendoj se këto Lojëra do të zhvillohen”, tha një anëtar i kabinetit për the “The Tmes”.

Zyrtarë të qeveriesë japoneze e hodhën poshtë këtë pretendim pasi lajmi u publikua në mediat angleze. Por në vendin aziatik të gjithë janë të sigurt se aktiviteti në fjalë nuk do të zhvillohet, pasi situata me COVID-19 nuk ëhst është nën kontroll dhe infektimet shtohen. Kohët e fundit, Japonia ka mbyllur kufinjtë ndaj shtetasve të huaj që nuk janë rezidentë në këtë vend, si dhe ka deklaruar gjendjen e emergjencës në Tokio e qytete të tjera. /vipsport.al/