Trajneri i Danimarkës ka hallin e Eriksen: Po shpërdoron kualitetin, do marrë vendimin e duhur për karrierën

Kristian Eriksen është në një udhëkryq në këtë merkato teksa te Interi nuk ka minutat e duhura, ndërsa ofertat konkrete në emër të tij po mungojnë. Një shqetësim që prek edhe kombëtaren e Damiarkës duke qenë se bëhet fjalë për futbollistin e saj më të mirë. Trajneri i danezëve, Kasper Hjulmand kërkon ta ketë në formë për Europianin, ndërsa së fundmi thekson se shpreson që Eriksen këtë vit të luajë më shumë.

“Ka luajtur shumë pak në vitin 2020, është një shpërdorim kualiteti aq shumë sa ai është ulur në stol. Kur shikoj se çfarë mund të bëj ai, atëherë shpresoj dhe besoj se në këtë vit do të luaj më shumë.

A do të ndryshoj skuadër? Jam bindur se ai do të marrë vendimet e duhura për të mirën e karrierës së tij, por edhe të Danimarkës. Nuk jam shumë i shqetësuar për futbollistët e mi më të mirë. Por, vetëm se sa më shumë koha kalon, aq më e vështirë bëhet të gjesh ritmin”, u shpreh Hjulmand. /VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al