Escort Paris porn tube porno porn porno amateur

Tjetër i kuq për rekord, Bekim Balaj ndëshkohet pas katër minutash në fushë

Bekim Balaj bëhet përsëri temë diskutimi në kampionatin austriak, e përsëri jo me gola, por me karton të kuq. Loja e futbollistit shqiptar është bërë shpesh objekt kritikash e më pas ndëshkimesh nga gjyqtarët të cilët nuk e kanë aspak të vështirë t’i tregojnë atij edhe të kuqin sa here që gabon.

Edhe në sezonin e kaluar, Balaj ishte ndëshkuar me karton të kuq që pas 31 minutash lojë, por këtë herë ka marrë një karton të kuq edhe më të shpejtë. Në ndeshjen kundër Rapidit të Vjenës, sulmuesi ishte në stol dhe u aktivizua nga trajneri kur rezultati ishte 3-1 për ekipin vendas.

Balaj hyri në lojë në minutën e 66 dhe vetëm 4 minuta më pas la fushën. Ai fitoi një faull, por gjatë ekzekutimit të saj, në një duel ajror, u gjykua se kishte goditur me bërryl në fytyrë kundërshtarin. Kështu, gjyqyari nuk hezitoi t’i tregonte direkt të kuqin, duke e larguar atë nga fusha e lojës pa djerësitur mirë fanellën.

Një ndëshkim i rëndë për futbollistin i cili në  këto javë po fitonte më shumë hapësira pasi po arrinte të shënonte rregullisht dhe të kontribuonte që Shturm Grac të ishte një ekip pretendent për pozitat kryesore në kampionat. /vipsport.al/