Escort Paris porn tube porno porn porno amateur

Tirana surprizon në merkato, firmos me një sulmues të kombëtares finlandeze

Tirana ka zyrtarizuar ditën e sotme afrimin më të ri në merkato. Në fakt, klubi bardheblu ka surprizuar disi duke qenë se pritej të firmoste me një sulmues nga CSKA e Sofjes, megjithatë tashmë lojtari më i ri i kryeqytetasve është Tim Vairinen.

27-vjeçari sulmues, vjen nga HJK Helsinki teksa me këtë skuadër ka shënuar dy gola në nëntë paraqitje, ndërsa nga 2013 është pjesë e kombëtares së Finlandës.Gjatë karrierës së tij, lojtari ka qenë pjesë edhe Dortmund 2, Hansa Rostok, Dinamo Drezden e Roda në Eredivise.

Vairinen ka firmosur me klubin kampion një kontratë prej një viti e gjysmë dhe kështu do të vihet menjëherë në dispozicion të trajnerit Nevil Dede. Sulmuesi finlandez është goditja e tretë e Tiranës në këtë merkato pas Taulant Seferit dhe Zhoselin Behiratçe. /VipSport.al/