Talenti i transferuar nga Atalanta, Ferdinand ka pritshmëri të lartë: Edhe Ronaldon nuk e njihnin në fillim!

Amad Dialo është një nga transferimet më të bujshme të merkatos së janarit. Talenti 18-vjeçar u zhvendso në Mançester teksa do të luajë me Junajtid. Dialo ishte më parë pjesë e Atalantës, ndërsa edhe pse kishte luajtur vetëm pesë takime me ekipin e parë, anglezët ishin të bindur të paguanin për të 19 milionë paund, të cilat me bonuse shtohen me 18 miliona puand të tjera duke e çuar shifrën në total, 37 milionë paund.

Por, duke qenë se pritshmëritë për të janë të mëdha, Junajtid e sheh të arsyeshme këtë shumë, ndërsa edhe legjenda e klubit, Rio Ferdinand, e sheh Dialo edhe si një Ronaldo të ardhshëm për klubin.

“Sapo kemi blerë një djalosh nga Atalanta dhe shpresojmë që ai të bëjë mirë. Nëse shikon videot e tij, apo pyet njerëzit që u përfshinë për ta blerë atë, atëherë ky djalosh ka një potencial për të qenë lojtar i klasit botëror. Ky është mendimi i njerëzve te Mançester Junajtid.

Nuk dua të vendos presionin e Ronaldos te Dialo, por edhe Ronaldon nuk e njihte njeri kur erdhi përveç njerëzve në Portugali. Në këtë sens ky djalosh ka një ngjashmëri me të, e më pas nëse dëgjon mënyrën si flasin njerëzit për, atëherë nëse ai menaxhon mirë veten, mund të bëhet nga më të mirët”, u shpreh Ferdinand. /VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al