Escort Paris porn tube porno porn porno amateur

Surprizë në grupin e Shqipërisë, pretendentët ndërrojnë trajnerin 2 muaj para eliminatoreve

Shqipëria mund të mare një “asist” në rrugëtimin e saj në kualifikueset e Botërorit 2022 nga ajo që ka ndodhur ditët e fundit në radhët e përfaqësueses së Polonisë. Në mënyrë të papritur, më datë 18 janar, Federata bëri të ditur se kishte shkarkuar nga detyra teknikun Jerzi Brzeçzhek, edhe pse ky i fundit kishte patur rezultate realtivisht të mira në dejtimin e Levandovski & Co.

Një largim i papritur nga drejtimi, pasi askush nuk e kishte parashikuar dhe i ka gjetur të gjithë të papërgatitur. Vendimi me sa duket ishte planifikuar me kohë, pasi presidenti i Federatës Polake, Zgibi Bonjek, ka zyrtarizuar shumë shpejt si trajnerin e ri portugezin Paulo Sousa.

Ky është një ndryshsm rrënjësor në radhët e kësaj përfaqësuesje, e cila bashkë me Anglinë është pretendente për të fituar grupin kualifikues të Botërorit, grup në të cilin bën pjesë edhe përfaqësuesja shqiptare. Sigurisht, kjo situatë ka krijuar shumë pakënaqësi mes tifozëve polakë, të cilët janë revoltuar duke argumentuar se është gjetur koha më e papërshtatshme për të bërë ndryshimin në pankinë, pasi më pak se dy muaj ndajnë nga ndeshjet e para të kualifikueseve dhe kjo mund të kompromentojë rrugëtimin e Polonisë drejt turneut në Katar. /vipsport.al/