Rrahmani i lumtur: Objektivi ynë është të shkojmë në katërshe e ecim në Kupë

Amir Rrahmani më në fund ka luajtur një ndeshje zyrtare të plotë me fanellën e Napolit. Mbrojtësi ishte protagonist në fitoren e sotme 3-2 ndaj Empolit që kualifikoi Napolin në çerekfinalet e tunuet. Një mundësi e mirë që Rrahmani të linte pas paraqitjen e dobët të fundjavës në kampionat, shansi që Gatuzo i kishte premtuar që pas asaj sfide.

Rrahmani u paraqit mjaft mirë në takimn e sotëm e natyrshëm që ishte i lumtur për atë që arriti me skuadrën në një ndeshje që u komplikua disi.

“Sfidat e Kupës janë të vështira, të gjithë duan të kualifikohen. Por ne kemi bërë një ndeshje të madhe. Gatuzo na tha që ishte e rëndësishme të kalonim turin. Tani na pret një kundërshtar i forte”, tha Rrahmani për “RAI Sport” pas duelit.

I ngacmuar nëse napolitanët e ndjenin veten në garë edhe në Serinë A, Rrahmani pranoi se ekipi shihte të hapur çdo mundësi. “Po, mundohemi të bëjmë punën tonë dhe të ecim përpara në Serinë A si dhe në Kupë. Objektivi ynë është të arrijmë mes katër ekipeve të para, pastaj nuk i dihet kurrë çfarë mund të ndodhë”, tha mbrojtësi. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al