Escort Paris porn tube porno porn porno amateur

Prishtina siguron Superkupën e Kosovës, mposht në Turqi Dritën

U zhvillua ditën e sotme finalja e Superkupës së Kosovës mes Prishtinës dhe Dritës. Nga ndeshja, e cila ishte vendosur të luhej në Turqi, triumfues kanë dalë bardhekaltërit nga kryeqyteti. Prishtina fitoi me rezultatin, 3-1 teksa afidën e nisi më së miri duke gjetur golin e parë që në minutën e dytë falë Qëndrim Zybës.

Megjithatë, gjilanasit reaguan gjashtë minuta më pas kur barazuan me anë të Rexhës. Gjithsesi, Prishtina ishte më e vendosur për të marrë triumfun dhe në fraksionin e parë shënuan përsëri për të gjetur avantazhin. Goli kësaj radhe erdhi nga Besnik Krasniqi.

Ndërkaq, në fraksionin e dytë, Prishtina mendoi të menaxhonte rezultatin dhe në minutat shtesë vulosi suksesin falë rrjetës së Shillovës në minutën e 93. Kështu, u shpallën kampionë duke e fituar këtë trofe për herë të dhjetë në histori. /VipSport.al/