Ndreu: Do ta surprizojmë Tiranën edhe pse kemi mungesa, nuk merremi në merkato me lojtarë jo profesionistë!

Barazimi dramatik në fushën e vet në fundjavën e shkuar me skuadrën e Skënderbeut nuk e demorilizon skuadrën krutne që ka nisur të mendojë për ndeshjne e radhës me Tiramën që në fillimjavë. Trajneri Ramazan Ndreu ka folur para sfidës me bardheblutë dhe merkaton, duke pohuar fillimisht se: “Ishte një ndeshje shumë e vështirë për ne ajo e fundjavës së shkuar me Skënderbeun, jo vetëm që kishim shumë mungesa, por edhe kundërshtari e kishte si finale dhe vinte për gjithçka. Për nga mënyra si shkoi ndeshja, dua të them që jam i kënaqur edhe që morëm barazimin, – tha Ndreu, trajneri i skuadrës krutane.

“Është një ndeshje shumë e vështirë kjo ndaj Tiranës, pasi kemi shumë mungesa. Tirana ka marrë lojtar me niveld he vjen në rritje. Do të bëjmë më të mirën. Unë kam, besim duke u bazuar edhe në atë se në ndeshjet me skuadra të forta dhe me pretebdime lojtarët motivohen shumë dhe marim rezultate poiztive”, – tha Ndreu.

Në fund, Ndreu flet edhe për merklton, ku u diskutui për një rikthim të Asion Dajës, madje ishte thuajse e kryer transferta e tij në Krujë, por që sipas Ndreut: “Është problem i madh me lojtarët shqiptar që nuk janë profesionistë. Duhet që të merresh 20 seanca për të konkluduar një marrëveshje, kështu që unë e quaj të dështuar merkaton. Presim ndonjë lojtar të ri me perspektivë, sepse ata që janë me eksperiencë dhe që e mbajnë veten si profesionistë është e vështirë sepse kërkojnë “qiqra në hell” dhe me shumë se sa u vlen lëkura dhe është më mirë që të mos hysh fare në bisedime me to”, – tha trajneri krutan Ndreu në fund.

E.s/Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al