Ndihmësi i Rejas: Hysaj ishte i lumtur majtas, por COVID ndryshoi gjithçka

Serxhio Porrini, ndihmësi i Edi Rejas në radhët e përfaqësues shqiptare, ka shpjeguar se Elseid Hysajt po i pëlqente edhe fakti që po luante në krahun e majtë pak muaj më pare. Por tani mbrojtësi është i detyruar që të qëndrojë larg fushave të lojës pasi që kur u infektua me COVID, trajneri Gatuzo e sheh me një sy tjetër.

“Me siguri Hysaj ishte i pafat, pasi askush nuk është në gjendje të menaxhojë situatën me COVID. Ai kishte fatin e keq që rezultoi pozitiv në një moment kur po luante. Kam folur me të dhe ishte shumë i lumtur që po luante në krahun e majtë.

Pozitiviteti me COVID bëri që Gatuzo të ndërronte mendje dhe nuk është situatë e lehtë për një lojtar që është në fundin e kontratës. Shpresa jonë është që të mund të kthehet në planet e Gatuzos dhe të fitojë ftesën përsëri për kualifikueset e Botërorit”, tha Porrini. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al