Mposht Guardiolën dhe Klop, Simeone përzgjidhet si trajneri i dekadës

Diego Simeone ka bërë shumë arritje në krye të Atletiko Madrid, duke e kthyer këtë klub në shumë konkurrues duke mbërritur në dy finale të Ligës së Kampionëve si dhe duke fituar njëherë La Liga-n (2014), e cila nuk është aspak e lehtë pasi është konkurrenca e Real Madrid dhe Barcelona. Dhe, kjo është e dallueshme kur para se Simeone t’i shpallte kampion, Atletiko e kishte fituar titullin e fundit në vitin 1996.

Të gjitha këto, kanë bërë që IFFHS ta shpallë argjentinasin si Trajnerin e Dekadës. Falë 152 pikëve të grumbulluara, Simeone ka lënë pas tij Pep Guardiolën me 144 pikë dhe Jurgen Klop me 105 pikë.

Ndërkaq, në vazhdimin e kësaj liste në vend të katërt është pozicionuar Murinjo dhe pas tij Alegri, Emeri, Zidan, Ançeloti, Poçetino dhe mbyll 10-tëshen e parë Galardo. Kështu, jashtë saj mbeten emra prestigjiozë si Konte, Ferguson, Luis Enrike apo Klaudio Ranieri. /VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al