Merr fund pritja, Valon Et’hemi tani është gati për Istanbulspor

Më në fund Valon Et’hemi ka mundur të hedhë firmën në kontratën që e lidh me skuadrën e Istanbulspor. Futbollist i cili në vitet e fundit shkëlqeu në Superiore me ekipin e Kukësit, është bërë pjesë e klubit turk, ku do të vazhdojë karrierën e tij.

Largimi nga Kukësi u shoqërua me probleme pasi verilindorët bllokuan transferimn e tij duke e cilësuar të parregullt dhe në shkelje të kontratës së nënshkruar mes palëve. Çështje e cila përfundoi në organet juridike të FIFA-s për shqyrtimin e kontratës që kishte mes palëve.

Ndaj edhe pse pak ditë më parë emri i Et’hemit qarkulloi në ambientet e klubit, ai ishte në pritje të lejes nga FIFA për të bërë të mundur firmën e tij pa rrezikuar sanksione, qoftë kjo edhe një leje e përkohshme. Në këtë situatë, është pritur leja dhe me sa duket ajo ka mbërritur, pasi menaxheri Ardian Aliaj i cili mundësoi transferimin, ka hedhur fotot e nënshkrimit nga Et’hemi të kontratës që e bën pjesë të klubit turk ku gjenden edhe Eduard Rroca e Kristal Abazaj. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al