Lushnja, katër italianë në provë te skuadra e Gjylës

Lushnja u duk mjaft aktive në merkaton e verës, ku pati thuajse 12 lojtarë të larguar, e madje nga ata që i kanë dhënë shumë skuadrës edhe në Superiore. Shumica shkuan në Berat, të tjerët në ekipe të së Parës dhe të Dytës.

Por, Lushnja afroi lojtarë të huaj, kamerunas, brazilianë e nigerianë, ndërsa tashmë duket se ka ndryshuar “kurs” merkatoje. Janë katër italianë që kanë mbërritur dje në Lushnjë dhe kanë dal në stërvitje me skuadrën e trajnerit Ilir Gjyla.

Lojtarët pritet që të testohen për një javë dhe do të jetë vetë Gjyla që do të thotë fjalën e tij, ndërsa bëhët fjalë për futbollistë të cilët vijnë nga ligat inferiore të Italisë, dhe që e shohin skuadrën lagunare, si një trampolinë për të ardhmen e tyre.

Tashmë fjalën e ka Gjyla, për një skuadër me pretendime si Lushnja, do të jetë trajneri që do të vendosë, nëse i duhen ose jo, ndërsa bëhët fjalë për lojtarë mbrojtës, mesfushorë e sulmues…

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al