Lushnja e Shkumbini përforcohen, ja kë afruan sot dy skuadrat

Skuadrat e Kategorisë së Parë në bazë edhe të buxheteve të tyre synojnë që të afrojnë lojtarë si në tregun e verës ashtu edhe në janar. Këtë periudhë, thuajse të gjitha janë aktive, duke afruar lojtarë mjaft cilësorë.

Nga sa bëhet e ditur, Lushnja sot ka marrë Donald Bejkon, një lojtar me eksperiencë në Kategorinë e Parë duke luajtur me ekipe me pretendime si: Erzeni, Besa apo dhe Egnatia.

Ndërkohë që po sot, skuadra e Shkumbinit që synon të ngjitet nga Kategoria e Dytë në të Parën, ka marrë në formë huazimi nga radhët e skuadrës së Egnatias, të riun 19-vjeçar, Amarildo Manushin, sulmuesin që ka spikatur me moshat rrogozhinase dhe prej tri vitesh është pjesë e skuadrës së parë në Kategorinë e Parë.

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al