Luftëtari bëhet i “gjallë” me ish-lojtarë të Superiores dhe Kategorisë së Parë

 Luftëtari po bëhet gati për Kategorinë e Tretë dhe duket se Mustafa Hysi dhe Dritan Kristidhi, dy emra të njohur në trajning dhe në futbollin gjirokastrit do të drejtojnë ekipin e ri qw do ta nisw rikthimin nw elitw nga Kategoria e Tretw…

Nga sa ra në sy, të pranishëm në terrenin sportiv “Fusha e Vjetër” ishin emra si Fatjon Gërxholi, Redion Pula, Nazmi Gaba, Renato Stroka, Artion Këndella e të tjerë, lojtarë që kanë qenë në stol në ekipin e Superiores dhe Kategorisë së Parë.

Ndërkohë që pritet që deri në fundjavë, skuadra të plotësohet, ndërsa do të ketë edhe afrime cilësorë, të lojtarëve gjirokastritë që kanë qenë më parë pjesë e skuadrës bluzi, në elitë dhe Kategorinë e Parë, apo që kanë luajtur në ekipet e Kategorisë së Dytë të Qarkut Gjirokastër.

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al