Kampionati U-21/ Apolonia e Bylisi fitore me goleada në shtëpi, nesër spikat klasikja Tirana-Vllaznia

Janë zhvilluar sot dy ndeshje delikate të kampionatit U-21, pikërisht në Ballsh mes Bylisit vendas dhe Shënkollit, si dhe në Fier, mes vendasve dhe skuadrës së F.Republik. Të dyja ndeshjet kanë pasur goleada.

Në Ballsh janë shënuar shtatë gola, gjashtë për vendaist që kanë dominuar në çdo aspekt skuadrëne  Shënkollit duke bërë diferencën edhe në aj të kualitetetve të tyre dhe një një gol ka realizuar ekipi mik.

Në Fier, Apolonia ka shënuar 4 herë në skuadrën e Akademisë së Redi Jupit. Katër gola dhe një lojë mjaft e mirë e skuadrës fierake në fushën e vet. Në pritje të ndeshjeve të tjera që luhen

Ndërkohë që nesrë spikat klasikja, Tirana dhe Vllaznia, po ashtu edhe laçi që luan me Teutën. Ndërsa Kukësi ka ndeshje me Akademinë e futbollit.

Kampionati U-21 / Java e 8

SOT

Bylis-Shënkolli            6-1

Golat: Qardaku (2), Carkanji (2), Emini, Samba / Marku

Apolonia-F.Republic             4-0

Golat: Mërkuri (2), Bala, Krasniqi

NESËR

Tirana-Vllaznia

Laçi-Teuta

Kukësi-Akademia e Futbollit

 

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al