Guardiola i prish punë Juventusit, Siti përgatit ofertën e majme për mesfushorin italian

Manuel Lokateli është një nga mesfushorët që më shumti ka shkëlqyer në këtë kampionat. Me fanellën e Sasuolos, talenti italian ka nxjerrë në pah anët e tij më të mira dhe po drejton ekipin e tij në fushë. Në këtë formë, 23-vjeçari është prej disa kohësh një objektiv i Juventusit, mirëpo planet bardhezinjve mund t’ua prishë Mançester Siti.

Kjo pasi përveç Pirlos, edhe Pep Guardiola si një ish-mesfushor, dallon cilësitë e Lokatelit dhe e kërkon për ekipin e tij. “Qytetarët” janë të gatshëm të ofrojnë deri në 30 milionë sterlina, një shifër e majme dhe që me siguri do t’i bënte shumë punë një klubi si Sasuolo.

Megjithatë, nga Italia janë të sigurt se Juventus nuk do të heqë dorë lehtësisht dhe se për Lokatelin po mendon edhe Milani që me siguri do të jetë penduar që e la të largohej. /VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al