Ekskluzive/ Gjyqtarët gati revoltën, nuk paguhen prej dy muajve, shoqata hesht!

Duket sikur çdo gjë po shkon vaj këtë kampionat, por problemet janë të shumta, e sidomos me gjyqtarët që po kontestohen javë pas jave, me vendimet e tyre, që po ndikojnë edhe në ecurinë e rezultateve dhe ndeshjeve. Por, si të mos mjaftojnë kontestimet e klubeve, apo në ndonjë rast kanë pasur edhe kanosje nga drejtues klubesh, duket se gjyqtarët nuk janë paguar në dy muajt e fundit…

Madje, ka një revoltë mes tyre, e mungesën e pagesave ua kanë bërë të qartë edhe shefave të tyre, madje nuk po kanë as financa që të shkojnë në ndeshjet në transfertë (ku çdo gjë e përballojnë me shpenzimet e tyre), ndërkohë që edhe pse ekziston Shoqata e Arbitrave, e cila është në dijeni të kësaj situatë të pazakontë, ajo bëhet e gjallë, jo kur duhet dhe të mbrojë institucionin e gjyqtarëve, por mundohet që të bëjë ndonjë reagim dhe të hedhë “hi syve” duke i dal në krah FSHF-së, sa herë që e kërkon një gjë të tillë dhe ka opononecë ndaj instituciinit që drejton futbollin në vendin tonë.

Irritimi i xhaketave të zeza ka prekur kulmin, aq sa kanë paralajmëruar edhe bojkotin e ndeshjeve zyrtare, pasi jo vetëm që janë të pambrojtur kundrejt presionit të madh që kanë në këtë moment kulminant ku ndodhen kampionatet, por edhe nuk po paguhen…!

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al