Dy asiste, i kuq për portierin dhe gol. Rei Manaj e nis vitin si “yll” me Barcelonën B

Rei Manaj ka qenë protagonisti kryesor i fitores 4-0 të Barcelonës B ndaj Badalonës në ndeshjen e parë në kampionat për vitin 2021. Sulmuesi shqiptar ka bërë gjithçka në këtë sfidë, duke dhënë dy sasiste asiste, duke sjellë kartonin e kuq të portierit kundërshtar e në fund duke lënë shenjën e tij me gol.

Titullar si zakonisht në radhët e skuadrës katalanase, Manaj është bërë protagonist në aksionet e dy golave të parë duke dhënë pasimet e fundit për shokët e skuadrës që dërgonin topin në rrjetë. Në minute e 72-të, ai detyroi portierin kundërshtar që të dilte nga zona e tij dhe t’i bënte faull, duke u ndëshkuar me karton të kuq.

Ndërsa në minutën e 87, pas një penalltie të fituar nga Barcelona, ai u shfaq te pika e bardhë dhe me goditjen e tij dërgoi sferën në rrjetë, për rezultatin 3-0. Në minutën e 90 trajneri vendosi ta nxirrte nga fusha e lojës ndërsa pak çaste më vonë, Barcelona B shënoi edhe golin e 4-0 që e ngjiti në vendin e dytë në renditje, mes pretendentëve për ngjitje në kategorinë e dytë spanjolle. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al