Escort Paris porn tube porno porn porno amateur

Do të luajë më rregullisht në Bundesligë, Bajerni huazon adoleshentin shqiptar

Një tjetër talent shqiptar do të ketë mundësinë që të tregojë se sa vlen në këtë pjesë të dytë të sezonit në Bundesligë. Leon Dajaku, pjesë e klubit të Bajern Mynih, është huazuar nga bavarezët te Union Berlini, ku ai pritet të luajë më rregullisht mes profesionistëve.

Lojtari 19-vjeçar, i cili ka dalë nga akademia e Shtutgartit para se t’i bashkohej Bajenrit, ka treguar me ekipin U23 të bavarezëve të gjitha cilësitë që ka dhe Hansi Flik e kishte aktivuzra në dy ndeshje deri tani atë në Bundesligë me skuadrën e parë. Por lojtari nuk është kënaqur me paraqitjet që bën me ekipin U23 dhe për këtë aryse ka kërkuar kalimin në një klub tjetër.

Kështu, është gjetur akordi me klubin e Union Berlin, i cili në këtë sezon gjendet në vendin e 5-të në renditje, për ta huazuar atë deri në fund të sezonit. Pritet që Dajaku të mund të luajë më rregullisht me këtë skuadër, edhe pse kjo e fundit po bën mjaft mire në kampionat. Në marrëveshje është vendosur një klauzolë që i mundëson Union që të blejë kartonin e futbollistit në verën e vitit 2021.

Dajaku për momentin përfaqëson Gjermaninë, duke luajtur rregullisht me përfaqësuesen U19 të saj. Në të kaluarën ai është kontaktuar edhe nga Kosova e Shqipëria, që po monitorojnë situatën e futbollistit dhe janë të gatshme të vihen në lëvizje për ta bindur që të veshë fanellat e tyre nëse ai vendos t’i japë lamtumirën përfaqësueses gjermane. /vipsport.al/

mcafee lizenz kaufen