Escort Paris porn tube porno porn porno amateur

Daja: Skënderbeun e kam në zemër, Partizani bëri fitore sakrifice

Ilir Daja duket se e ka futur në shinat e duhura Partizanin, ndërsa fitorja e sotme në Korçë e mban skuadrën e tij në garën për titull. Pas ndeshjes në “Gol pas goli” në “Supersport”, daja ka pohuar: “Nuk e kishsim studiuar kundërshtarin se nuk e kishim menduar terrenin kështu, sot unë e Ahmataj dolëm në plan të dytë se në këtë terren mbizotëron shpirti që treguan lojtarët dhe fillimi i mirë i lojës. Nuk është se lëshuam territor, por në një lojë 2-0 në këto kushte sigurisht do të luash me topa të gjatë pas shpine, se sot nuk mund të flasim për manovrën, sot nuk kam pasur meritë unë me grupin, sot besoj se ishim në prapavijë, ata që shkuan drejt fitores ishte sakrifica e 11-të lojtarëve që në kushte të tilla realizuan e mbajtën fitoren.”

“Këshilla e vetme që i thashë është që nuk mund të luajmë me kombinime, por me top të gjatë pas shpinë, nëse nuk ka mbështetje nuk ka asnjë vlerë, nëse ka mbështetje vëmë në vështirësi kundërshtarin. Po të shohësh golat, beosj se lojtarët me sakrificën e tyre bënë të mundur çuarjen e rezultatin 2-0 dhe në fund sot kishet rëndësi tripikësihi në këtë lloj terreni.”

“Ne përgatitemi gjithmonë për goditje standarte, por sot ishin ndarjet e zonave që do të merrnin lojtarët tonë që marrin pjesë në manovër. Ishte krosim i mirë i Asanit dhe pozicionim i mirë. Sot skemat ishin sekondare, primare sot ishte shpirti i garës. Do të veçoja Bardhin, Asanin e Malën të cilët elementin teknik e kanë primar. Sot janë bashkuar me pjesën tjetrë të grupit për të bërë dyluftime të forta brenda rregullores”.

“Skënderbeun, Korçën e korçarët i kam kundërshtarë dy orë dhe i uroj që në vijim t’i shoh në vende të tjera në tabelën e kalsifikimit”.

“Me Melon do të merret stafi, por nëse do të jetë në gjendje, me këtë lloj sackifice që bëri në lojëne sotme, ka një hap për derbi. Do të përgatitim që nesër derbin, do të pushojmë sot me këtë fushë. Unë besoj se do të qëndroj në Korçë, e pastaj do të kthehem me grupin në Tiranë.”

“Pjesa e mirë e lojtarëve kanë qenë lojtarë deri sezonin e shkuar që kanë qenë nën drejtimin tim dhe kam ndjerë kënaqësi sepse në atë udhëtim të vështirë zumë vendin e katërt”, – tha Ilir Daja në fund të prononcimit.

/Vipsport.al/