Çela: Kastrioti ka forcë të fitojë kudo, ka pasur shenja euforie në disa ndeshje

Emiljano Çela është një nga lojtarët e Superiores që ka provuar të jetë pjesë e shumë ekipeve në elitë dhe jo vetëm. Veç krutanëve, Çela ka luajtur edhe në Laç, me Partizanin e Dinamon apo dhe Apoloninë.

Çela në një prononcim qe ka dhënë për “Rtshsport”, ka folur për ecurinë jo të mirë që ka pasur skuadra, por edhe gjen shkaktarët duke qenë se është një futbollist me shumë eksperiencë.  “Normalisht që nuk kemi pasur ecuri të mirë, sidomos në ato ndeshje, ku ne kemi shkuar si favoritë. Në të vërtetë kemi edhe shumë lojtarë të rinj të talentuar që ndikohen edhe nga presioni i ndeshjeve. Kjo është vënë re qartë në ndeshjet e fundit”, – tha Çela fillimisht.

Skënderbeu

“Ndeshjen me Skënderbeun e vlerësuam si finale, madje e mbivlerësuam më shumë se ç’duhet. Ka pasur edhe shenja mendjemadhësie, si ndaj Vllaznisë, apo dhe Bylisit që pësuam dy gola që në fillimin e ndeshjes.”

Ecuria

“Për ne të gjitha ndeshjet janë të vështira, por ne jemi një ekip që mund të shkojmë të fitojmë kudo. Kemi elementë të mirë dhe cilësorë, janë lojtarë që kanë qenë vjet, janë rritur kanë luajtur duke gjetur vazhdimësinë. Kështu që me këtë forcë grupi, duke u përmirësuar edhe më shumë, ne mund të guixojmë për më tepër”, – tha Emiljano Çela, mbrojtësi 35-vjeçar i skuadrës krutane.

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al