Jupi: Diferenca të vogla, zëre se nuk ka filluar kampionati. 6 skuadra luajnë për titull

Redi Jupi mendon se e vetmja gjë që mund të mbahet mend nga faza e parë e kampionatit është Vllaznia dhe loja e saj. Në studion e “Procesi Sportiv”, ai theksoi se kampionati ka aq pak diferenca, ndaj edhe të gjithë kanë fokusuar vëmendjen te ekipi që prodhonte lojën më të bukur.

“Faza e parë tregoi diferencë shumë të vogël mes ekipeve teknikisht e cila është paraqitur edhe në fushë. E kam thënë edhe në fillim, edhe në 2-3 javët e para, u pa që nuk ka diferencë të madhe teknike nga vendi i fundit dhe i parë. Bën diferencë Apolonia e Skënderbeu me të rinj, por kanë vështirësi për të marrë rezultate në një kampionat të varur nga pikët. Por diferencën teknike nuk e kanë shumë të madhe, kjo do të shihet në menaxhimin e ndeshjeve.

Në momentin që lojtarët po kalonin mirë dhe merrnin maksimumin nga lojtarët, skuadrat bënin mirë. Partizani bënte mirë e profilizohej si kampion i mundshëm, Kukësi nuk bënte mirë në dy javët e para, hyri me vonesë në kampionat dhe u profilizua. Tani po jep shenja Laçi me vonesë. Kastrioti ishte para po nuk ka cilësinë për titullin. Përeç tre skuadrave të fundit, fus edhe Kastriotin që teknikisht nuk ka përbërjen, 6 të tjerat janë afër me njëra-tjetrën dhe varet nga menaxhimi që do të bëjnë javë për javë, COVID, gjendja, mungesat se janë të reduktuara në cilësi. Një apo dy mungesa ndikojnë shumë në performancën e arritjen e rezultateve. Ky ekuilibër ka treguar se ka pasur diferencë të vogël.

Vllaznia është ndryshe, por në ndeshje të rëndësishme si humbja me Kukësin e në Laç, marrja e pikëve në fund, ka bërë të ketë shkëputje të vogël. Por nuk është konsistente në vazhdimësi.

Është ekuilibër i madh, zëre se nuk ka filluar ende kampionati. Nga kjo fazë e parë, ajo që na mbetet në mend është vetëm Vllanzia për futbollin që bën. Do të donim që të ishte lokomotiva. Do të donim që ky trend i Vllaznisë të krijohet që të shohim futboll cilësor”, tha Jupi. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al