VIDEO/ Nuabueze me tripletë bën Laçin të shkëlqejë, Apolonia “shkërmoqet” në mbrojtje

U duk se do të ishte një tjetër ditë “Jo” për Laçin ndaj Apolonisë, megjithatë për të nxjerrë sa më mirë teknikun Stavri Nica në ndeshjen e parë të tijin në stolin e kurbinasve, mendoi Kirian Nuabueze. Golashënuesi më i mirë i sezonit të kaluar shpërtheu këtë sfidë me një tregolësh, duke përmbysur golin e Omerit.

Dy herë në fraksionin e parë dhe më pas edhe një tjetër rrjetë në pjesën e dytë bënë që fierakët të dorëzoheshin përballë Laçit, teksa më pas erdhi edhe goli i katërt nga Xhixha në minutën e 64. Sakaq, pesë minuta nga fundi kishte vend edhe për golin e Markut, ndërsa vendasit nuk kishin të ngopur duke shënuar sërish me anë të Xhixhës në minutën e 92 për të vulosur rezultatin përfundimtar 6-1.

Kështu, Laçi “harron” Cungun dhe siguron fitoren e parë në kampionat duke shkuar në kuotën e shtatë pikëve, ndërsa Apolonia ende nu ka siguruar trepikëshin e parë të këtij sezoni. /VipSport.al/

Laçi-Apolonia 6-1

Shënues: 33′, 37′, 62′ Nuabueze, 64’Xhixha, 85’Marku, 92′ Xhixha/ 28’OmeriFormacionet zyrtare:

Laçi: Sherri, Marku, Ignjatoviç, Selmani, Turkaj, Deliu, Shehu, Xhixha, Teko, Prenga, Nuabueze
Trajner: Stavri Nica

Apolonia: Harizaj, Mumbar, Sota, Omeri, Hebeja, Zaimaj, Agiare, Haxhiu, Smaçi, Mihana, Gjata
Trajner: Xhovani Kolela

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al