VIDEO / Kukësi kthen Vllazninë me këmbë në tokë, vjen disfata e parë për Brdariç (VIDEO)

Kukësi kthehet përsëri pretendent dhe e bën në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Vllazninë kryesuese në fushën e saj. Verilindorët kanë fituar me shifrat 4-2 në “Loro Boriçi” dhe i kanë shkaktuar Tomas Brdariç humbjen e parë në pankinën e kuqebluve që kanë filluar të tronditen paksa pas dy ndeshjesh ku kanë marrë vetëm 1 pikë.

Shkodranët e nisën ndeshjen mirë me një gol të Dunga që në minutat e parë të sfidës. Por më pas ata nuk administruan dot rezultatin dhe u goditën shpejt nga dy gola të Ibraimit i cili ndëshkoi çdo gabim të prapavijës kuqeblu.

Pjesa e dytë nisi me ekipin vendas që sulmoi pareshtur për të kërkuar barazimin por u përball me portierin Tafa që ndaloi çdo gjuajtje drejt katërkëndorit të tij. Nëse Tafa ishte i pakalueshëm, Zogoviç nga ana tjetër bëri një dalje të pastudiuar mirë dhe i dha mundësinë Eze që të shënonte golin e tretë.

Vllaznia bëri disa lëvizje në radhët e ekipit dhe ia doli që të shkurtonte shifrat me anë të Hoxhajt. Por ekipi humbi të gjithë ekuilibrat duke sulmuar në fund dhe u ndëshkua nga LImaj i cili vulosi fitoren 4-2 të Kukësit, që merr një fitore shumë të rëndësishme për moralin sidomos, pasi e sheh vetën sipër disa prej rivalëve kryesorë për titull. Ndërsa tani ka kureshtje të shihet se si do të reagojë Vllaznia pas kësaj humbje të pare në kampionat. /vipsport.al/

VLLAZNIA-KUKËSI 2-4
4’ Dunga, 85′ Hoxhaj / 14′, 22′ (p) Ibraimi, 75′ Eze, 90’+5′ Limaj

Vllaznia: Zogoviç, Gurishta, Adili, Imami, Imeri (84′ Ramadani), Krymi (84′ Kalaja), Jonuzi (68′ Hoxhaj), Marku, Kruja, Dunga (74′ Coba), Dilaver.
Trajner: Thomas Brdariç

Kukësi: Tafa, Dragoshi, Bytyçi, Lulaj, Demiri, Limaj, Taipi, Ibraimi (63′ Ymeri), Mateus Leiria, Gashi (58′ Kotobelli), Eze (82′ Domi).
Trajner: Rrahman Hallaçi

KV: Imami, Adili / Demiri, Dragoshi

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al