VIDEO/ “Forca Xhakomo”, goli i Moratës dedikim për sulmuesin shqiptar

Zakonisht, Xhakomo Vrioni është pjesë e skuadrës së parë të Juventusit, teksa jo në pak raste bën pjesë në skuadrën fituese të seancave stërvitore. Në këtë formë, duke qenë gjithnjë mes yjesh bardhezi, sulmuesi i kombëtares ka bërë edhe miqësi të bukura.

Një nga këto miqësi të ngushta është me Alvaro Moratën. Ndoshta, nisur nga roli i njëjtë që kanë në fushë, futbollistët janë afruar shumë me njëri-tjetrin dhe raporti i ngushtë mes tyre është parë në këtë moment të vështirë për Vrionin. Ky i fundit u dëmtua në sfidën e fundit të Juventus U23 (shënoi edhe gol), ndërsa tashmë duhet t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale për t’u rikthyer në skenarin optimist në muajin mars.

Kështu, Morata që shënoi ditën e djeshme për Juventusin në sfidën ndaj Beneventos, golin ia dedikoi pikërisht Xhakomo Vrionit. Spanjolli u afrua te kamera dhe u dallua teksa u shpreh “Forca Xhakomo”, në drejtim të shqiptarit, që tashmë i mbetet të rikuperohet sa më shpejt e të nisë sërish të ëndërrojë për t’u bërë pjesë fikse e Juventusit, duke qenë se pritshmëritë për talentin kuqezi janë të mëdha. /VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al