VIDEO/ Broja gjen golin e radhës në Holandë, goli i pestë në Eredivise

Armando Broja ka gjetur golin e pestë në kampionatin holandez, teksa sot ka kontribuar në fitoren e Viteshe ndaj Sitard me rezultatin 2-0. Sulmuesi i kombëtares realizoi në minutën e 84, duke vulosur suksesin e të tijve.

Talenti i kombëtares në këtë sfidë luajti si titullar, ndërsa u zëvendësua vetëm në minutën e 86, pasi kishte kryer misionin e tij dhe suksesi i skuadrës të ishte garantuar.

Broja është duke bërë maksimumin në Eredivise për të marrë vëmendjen e Çelsit ku kërkon të jetë pjesë, e me siguri është duke ia arritur pasi thuajse gjithnjë është protagonist në ofensivës e Viteshes. /VipSport.al/