Tifozët nuk e duan, Federata po. Lëv konfirmohet deri në Europianin 2024

Joakim Lëv do të jetë trajneri i Gjermanisë në 4 vitet në vijim, deri në Europianin 2024. Ky është vendimi i Federatës Gjermane, e cila ka zhvilluar sot një mbledhje për të konfirmuar trajnerin, pasi pozitat e tij ishin vënë në dyshim pas disfatave të kohëve të fundit të përfaqësueses e cila që nga Botërori 2014 ka filluar një rënie të ndjeshme.

Lëv nuk pëlqehet më nga tifozët të cilët e shohin si të mbyllur ciklin e tij, siç e tregojnë rzeultatet së fundmi, ndaj Federata Gjermane sot organizoi një mbledhje me trajnerin si dhe menaxherin e ekipit, Olivier Bierhof. Në fund, palët dolën në konkluzionin se Lëv ishte emri i duhur për të vazhduar projektin e federatës për vitet e ardhshme.

Nëpërmjet një komunikate zyrtare, Federata bëri të ditur se kishte besim të plotë te tekniku dhe se ky i fundit do të vazhdojë normalisht punën e tij në drejtim, për të përgatitur turnetë e njëpasnjëshëm. “Trajneri do të marrë të gjitha masat e nevojshme për të luajtur një Europian të madh dhe që të përgatitë në mënyrën më të mirë të mundshme turnetë pasardhës që janë Kupa e Botës 2022 dhe Europiani 2024 që do të organziohet pikërisht nga Gjermania”, shkruhej në komunikatën e Federatës Gjermane. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al