Tare: Me Maradonën ikën një pjesë e historisë së futbollit, ia dedikojmë atij ndeshjen

Diego Armando Maradona, legjenda argjentinase nuk është më teksa një arrest kardiak, të mërkurën e 25 nëntorit rezultoi fatal për 60-vjeçarin, i cili në fillim të nëntorit i ishte nënshtruar edhe një ndërhyrje kirurgjikale në tru.

Ndërkohë, ende bota e futbollit është duke nderuar një figurat më të mëdha të këtij sporti e këtë do të bëjë edhe Lacio në ndeshjen e saj ndaj Udinezes. Para kësaj sfide, ka folur drejtori sportiv i lacialëve, Igli Tare i cili thekson se ndeshja do të jetë e dedikuar për Maradonën.

“Me Maradonën ka ikur një pjesë e madhe e historisë së futbollit, do të jetë një ndeshje dhe javë e dedikuar për atë dhe për atë se çfarë i ka dhuruar futbollit botëror”, ishin fjalët e Tares. /VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al