Superiorja nderon Maradonën, sfidat nisin me një minutë heshtje

Bota e futbollit pësoi një humbje të madhe teksa disa ditë më parë u nda nga jeta në moshën 60-vjeçare legjenda Diego Armando Maradona. Argjentinasi u shua si pasojë e një arresti kardiak, ndërsa të gjitha klubet e kampionatet në botë janë duke i bërë nderimet një prej më të mëdhenjve që ka luajtur futboll.

E në këtë pikë nuk mund të qëndronte indiferente edhe Kategoria Superiore, teksa ndeshjet kanë nisur me një minutë heshtje për të nderuar kujtimin e Maradonës.

Ndërkohë, në stadiumin e Kamzës, ku po luhet ndeshja mes Kastriotit dhe Tiranës, binte në sy edhe një foto e legjendës argjentinase si për ta bërë edhe më prezente figurën e Maradonës. /VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al