Protagonist ndaj Partizanit e bardhebluve, Rezi: Kastrioti synon mbijetesën, forca jonë bazohet te grupi

Nëntë pikë, vendi i tretë dhe Kastrioti i rikthyer në elitë pas një sezoni në të Parën duket se është në rrugë të mbarë tashmë e për më tepër që ka në stol një ekspert të futbollit shqiptar, Ramadan Ndreun, trajnerin vendas që ka trajnuar edhe shumë ekipe të njohura në elitë dhe në Kategorinë e Parë. Këtë mendim ka edhe Ermir Rezi, një nga lojtarët e spiktur te krutanët dhe që më parë ka luajtur në disa ekipe të elitës, mes tyre edhe Kamza e Teuta, apo dhe Besa, pa harruar eksperiencën me Dinamon.

Fillimsezoni

I ftuar në “Rubrikën Sportive”, në “Rtsh”, Ermir Rezi ka pohuar: “Është një fillim i mbarë, por duhet që të jemi me “këmbë në tokë”, pasi gara ka të papritura. Por, që kemi një ecuri pa asnjë humbje në këto pesë javë është meritë e presidencës dhe stafit që kanë ndërtuar një skuadër cilësore dhe me djem të rinj. Shpresoj që të vazhdojmë kështu, – tha Rezi fillimisht.

Goli

“Jam shumë i kënaqur m golin ndaj Partizanit dhe asistin ndaj Tiranës. Por dua që të vijojmë me këtë ritëm, më shumë se golat më intereson ecuria e skuadrës sonë këtë sezon në Superiore, sepse siç duket edhe kampionati ka rivalitet dhe është i vështirë”.

Tirana

“Me Tiranën e nisëm pak keq në 15 minutat e para, ndoshta nga euforia, por pastaj e kuptuam që duhej t’ia dilnim ndaj Tiranës. Jemi një ekip që kemi përgatitje fizike. Ndaj Laçit, Apolonisë apo partizanit kemi shënuar pas minutës 80-të. Unë kam besim se forca e këtij ekipi është edhe në aspektin fizik”.

Grupi

Sipas Ermir Rezit, që tashmë është një lojtar me eksperiencë në elitë forca e skuadrës është grupi dhe jo një individ apo repart: “Jo vetëm në sulm, por të gjitha repartet, porta, mbrojtja kanë lojtarë me eksperiencë dhe që të gjithë i njohin, duke filluar që nga Hidi në portë. Bojom ka qenë i dëmtuar e zëvendësoi Shkalla.”

Synimet

Në fund, Ermir Rezi tha se Kastrioti i ka të përqednruar te gjitha forcat te kampionati, për më tepër që është eliminuar edhe nga Kupa e Shqipërisë: “Duke qenë se jemi eliminuar në Kupën e Shqipërisë, unë them se mbijetesa është synimi ynë parësor.”

E.S./Vipsport.al/

 

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al