Prej tri sezoneve te Gjilani, pas humbjes në derbi largohet trajneri vlonjat

Gentian Mezani nuk është më trajner i Gjilanit. Tekniku vlonjat ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës së kampionatit të Kosovës pas humbjes së djeshme në derbi me kampionët në fuqi të Dritës 2-3.

Drejtuesit e klubit gjilanas pranuan kërkesën e ish-trajnerit të Flamurtarit, Laçit dhe Luftëtarit për të mbyllur sot bashkëpunimin mes palëve. Me shumë gjasa, Gentian Mezani do të drejtojë në futbollin shqiptar, ku edhe ka pasur suksese me ekipet që ka drejtuar, si në Vlorë, Laç apo dhe te Luftëtari.

Por, nuk përjashtohet mundësia që të rikthehet në Kosovë, aty ku ka bërë punë mjaft të mirë në të tri sezonet dhe arriti që të ndërtojë një grup kompakt dhe me pretendime në dy sezonet e fundit sidomos.

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al