Nica: Problemi ishte te lufta sportive, kam bashkëpunuar me profesor Cungun

Laçi mori sot fitoren e parë në kmapionat teksa mposhti Apoloninë me rezultatin 6-1. Kurbinasit reaguan pas shkarkimit të trajnerit Cungu dhe me Stavri Nicën në stol u pa një ekip ndryshe. Pas ndeshjes, trajneri Nica për Supersport deklaroi se më kryesorja është se skuadra e ndjeu përgjegjësinë dhe se problemi ishte te lufta sportive.

“Sigurisht, ai meriton të shënojë. Por çfarë është më kryesorja, skuadra sot reagoi e ndjeu përgjegjësinë e ndeshjeve të kaluara. Problemi ishte i luftës sportive, agresivitetit, nuk është se skuadra nuk ka përbërje. Por kushdo të jenë, sado të paguar e me emër, kjo është luftë sportive e garë e duhet të garosh me shpirt gare.

U bënë dy muaj këtu që stërvitesha me fëmijët, stërviteshim në të njëjtën orë e në një fushë me këtë skuadër. Pak a shumë kam bashkëpunuar me profesor Cungun. Gjithë probleme është durimi, duhet të durosh, impenjohesh e të marrësh gjërat me radhë një nga një. Besoj se skuadra do të reagojë e do të hyjë në garë.

E mira është të vijë një trajner me energji, të shohim, edhe unë nuk jam shumë i artë, edhe presidenti nuk është se si do të veprohet”, u shpreh Nica. /VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al