Menaxheri i Kumbullës: Reja e kuptoi potencialin e tij, e grumbulloi se e meriton

Marash Kumbulla është kthyer në një nga emrat më të lakuar në Itali në dy sezonet e fundit në Serinë A, por në radhët e përfaqësueses shqiptare ka pak kohë që ka lënë shenjë. Trajneri Edi Reja, i detyruar edhe nga mungesat e shumta, vendosi që t’i krijonte hapësirë futbollistit dhe ai nuk zhgënjeu në ato ndeshje ku luajti duke treguar personalitet.

Sipas menaxherit të lojtarit, Xhani Vitali, tekniku i përfaqësueses e ka bërë këtë pasi ka kuptuar mirë potencialin që ka lojtari i ri, i cili është një mbrojtës që përshtatet me kërksat e sotme të futbollit modern.

“Marashi është paraqitur mirë me Juriç, ka qenë një trajner i rëndësishëm për të, është rritur shumë te Verona. Pastaj kaloi te Roma, ishte një situatë jo shumë e thjeshtë në nivel klubi me ndryshimin e drejtuesve. Fonseka po krijon diçka të rëndësishme, e vlerëson shumë djaloshin.

“Reja e ka kuptuar potencialin, ai e ka grumbulluar gjithmonë se e meriton. Ai është një pikë fikse e kombëtares shqiptare, Kush është modeli që ndjek Kumbulla. Shpesh ka thënë emrin e Kielinit, frymëzohet shpesh nga ai për mënyrën se si bën rolin e mbrojtësit. Edhe pse në futbollin e sotëm kërkohen mbrojtës që janë më shumë organizatorë loje. Ai ka karakteristika shumë moderne, është i aftë edhe në nisjen e lojës”, tregoi Vitali. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al