Menaxheri i Hysajt: Kemi dy vite që presim rinovimin, tani do shohim vërdallë

Elseid Hysaj do të fillojë të shohë vërdallë për një klub të ri, meqë te Napoli nuk po i propozojnë një rinovim që pritet prej dy vitesh. Ky është mendimi i menaxherit të futbollistit shqiptar, Mario Xhiufredi, i cili në një intervistë për mediat italiane ka treguar se e ardhmja e tij me shumë mundësi është larg Napolit.

“Flitet për rinovimin prej dy vitesh. Napoli kishte disa kërkesa dhe është e kuptueshme. I kemi shkuar ndesh kërkesave të tyre, i kemi kuptuar në çdo pike. Për momentin nuk di të them nëse do të rinovohet, por për respekt të futbollistit, mendoj se ka ardhur momenti që të shohim rreth e rrotull  dhe do ta bëjmë që në dhjetor. Më pas, që nga shkurti lojtari mund të firmosë më një klub tjetër”, tha menaxheri.

Ndërkohë, nuk është e qartë nëse Hysaj do të vazhdojë në Serinë A apo do të zgjedhë një kampionat tjetër. “E ardhmja në Serinë A? Nuk e di. Mund të them vetëm që ka një vlerë të madhe ndërkombëtare dhe nuk ka shumë mbrojtës të djathtë në qarkullim”, ishin fjalët e Xhiufredit. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al