Mbyllet ndeshja në Ballsh, Bylisin e ndal Frashëri ndaj Teutës

 Bylisi nuk merr fitore as pas pesë javësh, ndërsa skuadra e Dovedan luan mirë dhe krijon raste por te goli e ka të vështirë që të shkojë. Kanë dominuar sot ndaj Teutës, që në Ballsh mbeti me dhjetë lojtarë, pasi Rustem Hoxha u ndëshkua me të kuqe. Ballshiotët e kanë rritur edhe më shumë ofensivën, madje gtjatë takimit mund të kenë shpërdoruar 6-7 raste të pastra shënimi, por meritë ka edhe “gardiani” mik Stivi Frashëri që ka treguar një formë të mirë në qytetin dhe skuadrën që e spikati në elitë.

Natyrisht që pika, nuk u bën punë të dyja ekipeve që në këtë ndeshje kërkuan fitoren, por nga mënyra si rrodhi ndeshja, ballshiotët lanë dy pikë, me Teutën, që edhe me dhjetë lojtarë u mbrojt me forca të shumta dhe duket se është sërish prapa në lidhje me synimet që ka këtë sezon. Takimi është mbyllur 0-0 në “Adush Muça”.

/VipSport.al/

Formacionet zyrtare:

Bylis: Qirko, Hadroj, Stojanoviç, Alan, Ndreca, Ymeralilaj, Cardoso, Murataj, Beji, Carkanji, Laval
Trajner: Veljko Dovedan

Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuros, Aleksi, Avdyli, E. Vila, Krasniqi, Bregu, Hebaj
Trajner: Edi Martini

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al