Maqedonia e Veriut, rezultatet dhe renditja/ Shkëndija barazon në Strugë, ngec Vardari në shtëpi

U mbyll sot java e 13-të në Maqedoninë e Veriut, ku ka pasur ndeshje interesante, por edhe rezultate surprizë të skuadrave që synojnë titullin kampion. Madje, kanë barazuar që nga Shkëndija e Tetovës që nuk ka marrë më shumë se një pikë në Strugë.

Por edhe Makedonija në fushën e vet nuk ka shkuar më shumë se barazimi me Shkupin.

Ndërkohë që Vardari ka luajtur në fushën e vet të shtunën dhe ka barazuar me rezultatin 2-2 me Akademija Pandev. Pas javës së 13-të, Shkëndija e Tetovës kryeson në kampionatin e Maqedonisë së Veriut, ndërsa rezultatet që ka “prodhuar” java dhe renditja është si më poshtë…

 

Rezultatet e javës së 13-të

Belasiça-Rabotniçki                             2-2

Makedonija-Shkupi                             0-0

Pelister-Sileks                                      1-2

Renova-Borec                                       1-0

Struga Trim&Lum – Shkëndija         1-1

Dje

Vardar-Akademija Pandev                2-2

 

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al