Kthesa e titullit nisi nga derbi, Tirana ndez “motorrët”

Tirana është e përqendruar te derbi dhe shpresohet që të jetë e plotë në sfidën e sezonit. “Derbi jemi gati, besoj se po kthehet Toshevski, Batha po rritet, edhe Gyamfi u kthye. Shpresojmë që Torasa me këtë ndeshje dha një mesazh të fortë, ka shpirt luftëtari. Kjo është pasqyra që jemi shumë entuziastë për derbin, – tha trajneri i 25 herë kampionëve, Nevil Dede pas ndeshjes me Kastriotin dhe pavarësisht barazimit, por edhe për faktin se as pas ndeshjes së tretë në krye të Tiranës nuk mori fitoren, duket se të gjithë besojnë se një fitore në derbi do t’i japë Tiranës moralin e duhur për t’u rikthyer në luftën e titullit.

Aktualisht, Tirana në 5 javë të luajtura ka 5 pikë dhe ndodhte në vendin e shtatë në tabelën e renditjes në Kategorinë eSupeiore. Ndërkohë që ka 5 pikë më pak se Partizani që aktualisht mban vendin e parë. Derbi do të thotë shumë për të dyja ekipet kryeqytetase…

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al