Kote: Luaj ku të dojë Daja, formacioni më i vështirë ta mbash se ta arrish

Kristi Kote është një nga titullarët e Partizanit dhe ka marrë besim nga trajneri Ilir Daja duke provuar disa role. Në sfidën e sotme madje, ai shërbeu me dy asiste që u kthyen në gola. Pas ndeshjes, në një prononcim për “Supersport”, Kote ka pohuar: “Më vjen shumë mirë dhe e falënderoj profesorin për mundësinë. Më duhet shumë punë për të qenë sa më mirë. E vështirë është ta mbash, jo ta arrish vendin e titullarit”.

“Goditjet e dënimit? Ne punojmë gjatë javës goditjet e dënimit dhe më vjen mirë që u finalizuan me gol në ndeshjen e sotme duke treguar se funksionojmë mjaft mirë si skuadër”.

“Formacioni? Sigurisht që vitin e kaluar pata dy dëmtime që më penalizuan goxha. Për mua s’ka asnjë problem për vendin e formacionit. Do të jap maksimumin ku të jetë nevoja”.

“Ekrani? E thashë edhe në fillim. Mua më jepet mundësia dhe arrita ta kap atë. E rëndësishme është ta mbaj atë duke bërë maksimumin”, – përfundoi Kristi Kote, një nga lojtarët që po bëjnë një paraqitje mjaft të mirë me të kuqtë në këto ndeshjet e para të këtij sezoni.

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al