Kolela jep dorëheqjen pas disfatës me Laçin, Apoloninë e merr përkohësisht ish-trajneri i Luftëtarit

Xhovani Kolela nuk ka mundur të durojë më shumë pas humbjes së djeshme ndaj Laçit 6-1 dhe nuk do të jetë më në krye të skuadrës së Apolonisë. Tekniku italian ka dhënë dorëheqjen e cila është pranuar nga ana drejtuesve të klubit fierak.

Në fakt, bardhejeshilët kanë pasur shumë telashe në këtë fillim të sezonit duke mos fituar ende asnjë ndeshje në pesë javët e para dhe në këtë formë, Laçi duket sikur i vuri kapakun problematikave. Kështu, me Kolelën tashmë të larguar, skuadra ka kaluar përkohësisht në drejtim të Nikolin Çoçllit i cili ka qenë pjesë e stafit teknik të fierakëve.

Çoçlli, edhe në sezonin e kaluar ka pasur eksperiencë në Superiore duke qenë se për njëfarë kohe drejtoi ekipin e Luftëtarit. Mbetet për t’u parë tashmë se cili do të jetë trajneri që do të marrë përsipër Apoloninë për të vazhduar rrugëtimin në Superiore. /VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al