Kategoria e Dytë/ Internacional e mund me goleadë dhe “zhyt” Mirditën

Nga një ekip me pretendime vjet, këtë sezon Mirdita është në vend të fundit, e madje në katër javë nuk ka asnjë pikë. Sot kanë luajtur në kryeqytet me skuadrën e Internacionalit të Tiranës, që këtë sezon është duke ecur në pozita komode dhe mirditorët kanë pësuar 5 gola!

Për Internacionalin që pas kësaj fitoreje është në mesin e tabelës në Grupin A të Kategorisë së Dytë, kanë shënuar Bakaj dopietë, si dhe Mehmeti tripletë. Një ndeshje perfekte për vendasit, ndërsa golin e nderit të miqve e ka shënuar Gjoka.

Internacionali ka një grup mjaft të mirë lojtarësh nga akademia e vet, ndërsa Mirdita duhet që të bëjë kthesën, sepse me këtë ecuri mund të kthehet shpejt në Kategorinë e Tretë.

FT’ Internacional Tirana-Mirdita 5-1

Golat: Bakaj 28’55’, Mehmeti 75’,80’,87’/Gjoka 44’

 

/Vipsport.al/  

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al