Kategoria Superiore, kalendari/ Derbi i kryeqytetit luhet me drita, sfidat e tjera të shtunën

Kalendari i Kategorisë Superiore ka në program këtë javë një ndeshje reklamë për kampionatin shqiptar siç është derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Kjo sfidë është vlerësuar duke qenë se do të luhet ditën e premte në orën 18:00, ndërsa takimet e tjera do të luhen të gjitha të shtunën. Sa i përket gjendjes së skuadrave, ato janë krejtësisht të ndryshme.

Partizani i Ilir Dajës vjen si kryesues me 10 pikë, ndërsa Tirana është me gjysmën e pikëve të grumbulluara dhe me shumë probleme, teksa trajneri Nevil Dede nuk ka mundur në këto tre javë të marrë fitoren e tij të parë. Bardheblutë shpresojnë të rikuperojnë ndonjë prej futbollistëve të dëmtuar për këtë sfidë.

Ndërkohë, të shtunën, Kukësi që tashmë pas dy fitoreve radhazi duket se është futur në ritmin e duhur ka një sfidë të lehtë në letër duke qenë se përballet me Apoloninë. Ndërkohë, Vllaznisë i duhet të reagojë pas humbjes së fundit, ku do të presë në Shkodër, Bylisin. Ndërsa, Teuta dhe Skënderbeu luajnë në shtëpi, ku presin respektivisht Kastriotin dhe Laçin. /VipSport.al/

Ndeshjet, të premten:

18:00 Tirana-Partizani

Të shtunën:

13:45 Vllaznia-Bylis

13:45 Skënderbeu-Laçi

16:45 Teuta-Kastrioti

16:45 Kukësi-Apolonia

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al