Ish-presidenti Fushaj: E kthej klubin ku ka qenë për një vit. Ka emrin Vllazni, por vetëm 3 shkodranë në formacion

Këshilli Bashkiak i Shkodrës ka bërë të ditur se do të shesë në 100% aksionet e klubit të Vllaznisë duke hapur ankandin me 50 milionë lekë të rinj. Së fundmi, ish-presidenti i kuqebluve, Valter Fushaj, ka deklaruar se është i interesuar të marrë 70% të aksioneve. Për mediat, Fushaj është shprehur se e rikthen Vllazninë në nivelet ku ka qenë brenda një viti, ndërsa shton se duhet të fillojë gjithçka nga Akademia duke qenë se në formacion aktivizohen vetëm tre shkodranë.

Proçesi i privatizimit të Vllaznisë – “Në një farë mënyre, këtë e shoh pak si me ngut vendimin e Këshllit Bashkiat për shitjen e aksioneve të klubit. Duhet të miratohet projektligji privatizim. Duhet pritur dhe projektligji i qeverisë. Mund të priten dhe disa shtesa nga Këshilli Bashkiak pastaj. Te Vllaznia nuk duhet të përzihet politika, do të jem këtu për ta ndihmuar”.

Vllaznia – “E kam drejtuar si president 5 vjet, jam i bindur që Vllaznia duhet të kthehet te emri Vllazni. Ka emrin Vllazni, por sot ka 3 shkodranë në formacion, nuk e mbaj mend. Akademia ekziston vetëm të mbledhë fonde, duhet të fillojë nga akademia gjithçka. Duhet të bashkëpunohet e klubet e shkodrës. Janë 1200 fëmijë, që u është zbehur shpresa që të luajnë me këtë ekip. Ekipi ka nevojë për imazhin, binjakëzime, ka nevojë për emrin Vllazni. Ekipet i tjera duhet t’i tremben dhe nga loja dhe nga emri Vllaznisë”.

Klubet e tjera – “Janë disa klube që kanë bërë shpenzme me shumë se unë, por s’kanë bërë shumë arritje. Unë kam dhënë 600-800 mijë euro”.

Rikthim i Fushajt te Vllaznia – “Kam treguar që nuk kam bërë biznes me Vllazninë, kam hedhur miliona. Nuk them se nuk mund ta marr 100% të aksioneve. Qeveria dhe bashkia t’i numërojnë mirë kontributet. Mund të marrë 70% të aksioneve. Kërkoj që proçesi të jetë transparent më publikun”.

Bashkëpunimi me ish-presidentët e Vllaznisë – “Më para kemi qenë 12 vetë. Bashkëpunimi është shumë i mirë. Mund të jenë disa persona, jo vetëm një person. Nuk duhet të futet Vllaznia në politikë. Me ish-presidentët jemi shokë. Kam biseduar diçka me ta, janë të interesuar, sepse kanë investuar”.

Bashkia – “Për përvojën time, për emrin që ka, bashkia gaboi që i nxori të gjitha aksionet 100% në shitje, duhej të kishte 25% të aksioneve si pjesën e saj”.

Premtimi për Vllazninë – “Besoj një vit jo më shumë mund ta kthejë Vllazninë aty ku ka qenë”, ishin fjalët e Fushaj. /VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al