IPKO Superliga/ Feronikeli i Duros, tjetër fitore, Drita mund Gjilanin e Mezanit në shtëpi

Janë luajtur sot dy çifte interesante të sfidave në IPKo Sueprligën e Kosovës, ku Klodian Duro ka marrë një tjetër fitore në shtëpi. Simonovski e Maliqi kanë shënuar për skuadrën e Klodian Duros, në sfidën e sotme. Ndërsa Trepça duket se këtë sezon po shfaq probleme dhe është larg pritshmwrive.

Ndërkohë që në derbin mes Gjilanit të Gentian Mezanit dhe Dritës, kanë fituar këta të fundit me rezultatin 2-3, duke konfirmuar se mbetetn një skuadër solide dhe me pretendime, e madje duke synuar pikët maksimale, jo vetëm në fushën e tyre, por edhe në takime me rivalët në transfertë.

Kanë realizuar për skuadrën e Gent Mezanit dopietë e Nikaç që është shndërruar në njeriun gol, ndërsa Nimani, Fazliu dhe Haxhimusa, janë autorët e golave për skuadrën mike të Dritës.

Rezultatet e sotme

Feronikeli-Trepça’89               2-0

Gjilani-Drita                            2-3

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al