FOTO/ Nuk luajtën me Këlcyrën, në janar Labëria ka gati fushën e vet

FC Labëria këtë sezon ka hyrë mjaft e organizuar në garat zyrtare, madje kanë skuadrën e parë që mer pjesë në Kategorinë e Dytë, duke synuar që të ngjitet një kategori më lartë, por edhe me ekipet e moshave, që nga fëmijët e deri te U-17 e U-19, të cilët debutuan në fundjavën e shkuar me takimet e luajtura në Ballsh.

Në radhët e Labërisë ka specialistë mjaft të njohur, madje trajneri Arlind Rustemi ka në krah edhe Luan Birçen që për shumë vite ka punuar në stafin e skuadrës së Flamurtarit të Vlorës në Superiore. Birçe madje ka qenë edhe trajner emergjent në Vlorë, sidomos vjet.

Ndërkohë që sa i përket fushës, Labëria nuk luajti në fundjavën e shkuar me Këlcyrën, takim që e planifikoi ta zhvillonte në Fier. Infrastruktura është problem për ndeshjet zyrtare, por kjo për pak kohë. Labëria është duke mbyllur punimet në fushën ku do të luhen ndehjet e skuadrës së Parë, por edhe tërë ekipet e moshave.

Këto ditë, në Nartë ku ndodhet edhe kompleksi kanë zbarkuar specialistët kroatë dhe nga sa bëhet e ditur, fusha do të jetë gati në janar, ku krahas tapetit do të ketë edhe dhomat e zhveshjes apo dhe një tribunë me shkallë…

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al